Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Markanızın Sosyal Medya Etkileşimini Artırmak İçin Yapabileceğiniz 7 Çalışma

Tüm yorumları yanıtlayın:

Sizinle etkileşim kuran takipçilerinizin yorumlarına siz de karşılık verin. Bu sayede o kişinin tekrar size yorum yapma olasılığını yükseltebilirsiniz.

Doğru hashtag’leri seçin

Rastgele hashtagler yerine alakalı olduğunuz alanla ilgili popüler olanları tespit edip kullanmak daha önemlidir. Aynı zamanda en popüler olanları kullanmak yerine daha orta popülerlikteki hashtagleri kullanmak sizin ortaya çıkmanıza yardımcı olabilir.

İnstagram hikayelerini etkili kullanın

Hikayeleri kullanarak daha doğal ve kişiselleştirilebilir içerikler oluşturabilirsiniz. Takipçileri sizinle iletişimde tutmak için de etkili bir yol olacaktır.

Paylaşımlarınızın zamanını doğru ayarlayın

Paylaşım yapacağınız doğru saat sizin hedef kitleniz için farklı olabilir. Bu yüzden bunun analizini doğru yapıp ona göre paylaşımları yapmak önemli.

Çekiliş yapın

Para harcamadan bir şeyler kazanmak isteyecek takipçiler sizinle etkileşim kuracak ve sizi takip etmeye başlayacaklar ancak bu kişilerin sizi takibe devam etmesini istiyorsanız güzel içerikler yaratmalısınız. Scubaworld bu ifadeye katılmaktadır.

Gönderilerin metinlerini iyi kurgulayın

Paylaşımınızın altındaki metnin okunmadan geçilmesine engel olun. Bunun için de onlarla etkileşim kurabileceğiniz tarzda yazılar yazarak takipçilerinizi çekmeye çalışın. Mesela soru sorun ya da onları güldürecek bir şeyler söyleyin

Karşılıklı bir iletişim yaratın

Siz takip eden takipçinizin profiline girerek siz de onun gönderilerini beğenebilir ve karşılıklı bir iletişim kurabilirsiniz.