Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım kurumsal firmaları internet ortamında temsil etmek amacı ile hazırlanan internet siteleridir. İnternetin insan hayatında önemli bir konuma sahip olması, ticaret ve iş dünyasının da büyük ölçüde bu alana kaymasının bir neticesi olarak kurumsal firmaların internet sitelerinde varlıklarını göstermeleri bir zorunluluk haline gelmiştir. Denilebilir ki kurumsal web tasarım sayesinde oluşturulan internet siteleri, kurumsal markaların dünyaya açılan penceresidir. Günümüzde internet sitesi olmayan kurumsal firma neredeyse yok denilebilecek kadar azdır.

Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarım hizmeti almak isteyen kurumsal firmalar, bu konuda hizmet alacakları firmanın gerçekten kaliteli işler yaptığından emin olmalıdır. Yapılacak olan web tasarım işleminde her şeyden önce ara yüz basit ve kullanıcıların aradıklarını anında bulabilecekleri şekilde olmalıdır. Karışık web tasarımları kullanıcıların siteden kısa süre içerisinde ayrılmalarına neden olan bir durumdur. Gerek içerik bakımından ve gerekse de tasarım bakımından başka bir firmanın sitesini kopya ederek yapılacak olan tasarımlar, Google sıralamalarında yer almak konusunda zorluk çekecektir. Kurumsal web sitelerinde aranan bir diğer özellik ise adının hatırlanabilir olması ve uzun olmamasıdır.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

Günümüzde kurumsal web tasarım hizmeti sunan firmaların sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden de web tasarım ücretleri hakkında net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Bu hizmeti sağlayan her firmanın kendi fiyat politikası olmasından dolayı net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Ancak kurumsal web tasarım hizmeti almak isteyen kişiler bu konuda fiyattan ziyade alacakları hizmetin kalitesine odaklanmalıdır. Kurumsal firmaları internet ortamında temsil edecek olan internet sitelerinin baştan savma bir şekilde yapılması ya da tasarımın ilkelerine uyulmadan yapılması, yapılacak olan masrafların boşa gitmesine neden olacak bir durumdur. Web tasarım hizmeti almadan önce iyi bir araştırma yapılmalı ve bu konuda hizmet alınması muhtemel firmaların daha önce yapmış oldukları çalışmalar incelenmelidir. Kalitesinden emin olunan firmalardan daha sonra fiyat teklifi istenmesi ve bu teklifler arasından en uygun fiyatlı olanının seçilmesi gereklidir.

Benzersiz Web Sitesi Tasarımı İçin Gerekenler

Benzersiz web tasarım hizmeti almak son derece önemli bir husustur. Zira firmaların kurumsal kimliklerinin bir yansıması olan web sitelerinde farklı sitelerden kopya çekilmesi istenilmeyen ve firmanın imajına zarar verme ihtimali yüksek olan bir durumdur. Kurumsal web tasarım hizmetinde kopya yapılması ayrıca Google tarafından arama motorlarında daha alt sıralara düşmeye neden olabilecek bir durumdur. Benzersiz bir şekilde kurumsal web tasarım yapılabilmesi için bu konuda deneyimli olan web tasarım firmalarından hizmet alınması önem arz etmektedir. Özellikle firma içerisinde bu işlemi yapacak olan personelin hayal gücünün yüksek olması ve özgün web tasarım yapabilecek nitelikte bilgiye sahip olması önemli bir husustur.

Kurumsal Web Tasarım Firmaları

Türkiye’de kurumsal web tasarım hizmeti veren firmaların sayısı oldukça fazladır. Ancak bu hizmeti veren firmaların tamamının kaliteli olduğunu ve kaliteli hizmet sunduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de web tasarım hizmeti almadan önce iyi bir ön araştırma yapmak gereklidir. Bu konuda en doğru kaynak da yine internetin kendisidir. Kurumsal amaçla web tasarımı hizmeti alınacağı zaman bu hizmetin de kurumsal bir firmadan alınmasında yarar vardır. Merdiven altı olarak tabir edilen kişi ya da kurumlardan bu hizmeti almak, ilerleyen dönemlerde meydana gelmesi muhtemel olan sorunlar karşısında muhatap bulamamak gibi bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. İnternet üzerinden yapılacak basit bir araştırma ile farklı firmaların daha önce yapmış oldukları web tasarım örneklerini incelemek ve ayrıca müşterilerin geri bildirimlerinden yararlanmak, bu konuda nihai karar vermek açısından önem arz eden bir husustur.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Kurumsal web tasarım konusunda hizmet veren ajanslar oldukça yaygındır. Bu ajanslar içerisinde çok kaliteli hizmetler veren ve firmaların kurumsal yüzünü ortaya çıkaran ajansların varlığı söz konusudur. Web tasarım ajansları genellikle tasarımın yanında, internet sitesinin tutundurulmasını sağlayan SEO gibi konularda da profesyonel destek sağlamaktadır. Bu ajanslardan alınan kurumsal web tasarım hizmeti genellikle bir paket halinde sunulmaktadır. Ancak web tasarım ajansı seçmek, dikkat gerektiren bir husustur. Bu konuda hizmet veren ajanslarının sayısının çokluğu müşteriler açısından geniş yelpazede bir seçme olanağı sağlasa da tüm ajansların iyi derecede hizmet verdiğini söylemek mümkün değildir.  Ücret açısından bir miktar pahalı da olsa profesyonel olarak bu hizmeti sunan bir firmadan hizmet almak, daha etkili sonuçlar elde etmek açısından önemlidir.

Kurumsal Web Tasarım Örnekleri

Web tasarım hizmeti almak isteyen kişiler açısından internette çok sayıda örnek yer almaktadır. Bu örnekleri incelemek, karar vermek açısından önemli fikirler oluşturabilir. Web tasarımı hizmeti alınacağı zaman en önemli hususlardan biri de internet sitesinin mobil uyumlu olması ve mobil cihazlarda açıldığı zaman bozulmamasıdır. Özellikle mobil cihazların bilgisayarlardan daha yoğun olarak kullanılmaya başladığı günümüzde bu durumun önemi artmıştır. Web tasarım ajanslarına başvuruda bulunarak da onların yapmış oldukları siteleri incelemek ya da ellerinde hazır olarak bulunan internet sitesi taslaklarına görmek mümkündür. Kurumsal web tasarım hizmeti almak isteyenler için örnekler, bir fikir oluşturması açısından önemlidir.