Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sosyal Medya İçerik Editörlerinin Bilmesi Gereken 5 Optimizasyon Bilgisi

Facebook kullanıcılarının yüzde 51’inin siteyi günde birkaç kez ziyaret ettiğini biliyor muydunuz? Sosyal medya optimizasyonu, belirli markaların yayınlarını yarışmadan önce kitlenin yayınına aldıkları anlamına gelir.

Şimdi başlamak için bu dijital pazarlama ipuçlarını kullanabilirsiniz.

1)Hedef Kitlenizi Tanıyın

Sosyal medya etkileşimi markanızın performansını artırabilir. Bu, kitlenizin çevrimiçi ortamda nerede zaman geçirdiğini tespit etmenin, araştırmanın ve bulmanın çok önemli olduğu anlamına gelir.

Örneğin, Pew Araştırma Merkezi’nden yapılan bir araştırma, hedef kitleniz 18 ile 24 yaşındaysa, bu kişileri Instagram veya SnapChat’te bulabileceğinizi gösteriyor.

2)Sosyal İçerik Geliştirme

Bu iletişime nasıl başladığınız ve araştırma sonucu neler elde ettiğiniz ile ilgilidir.

Onlara sorular sorabilirsiniz ya da daha iyisi, hedeflerine ulaşmalarına, sorunlarını çözmelerine ve yaşamlarını daha iyi hale getirmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi göstermek için kitlelerin sorularını yanıtlayabilirsiniz.

3)İlgili Hashtag’leri Kullanın

Hashtag’ler internette oldukça yaygındır ve bunları bilgileri kategorilere ayırmak için kullanırız. İçerik oluşturucular trend olan hashtag’leri araştırabilir ve onları hedeflerine uygun olarak kullanabilir.

4)Sosyal İçeriğe Video Ekleme

Şüphesiz, sosyal içeriğinize video eklemek SMO’ya yardımcı olur. Ve video içeriği de artar:

Videoları YouTube’a yüklerseniz ve web sitenize yerleştirirseniz, bunun trafiği nasıl artıracağını görebilirsiniz. Birincisi, YouTube Facebook’un erişimiyle eşleşiyor ve kullanıcıların yüzde 73’ü video paylaşım platformunu sık sık kullanıyor.

5)Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için yazın

Tabii ki içerikleri SEO için yazmak çok önemlidir. Bu ayrıca fotoğraflar ve videolar için meta verileri doldurmak anlamına gelir: Başlık, açıklama, etiketler ve anahtar kelimeler.