Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Restoranınızın Erişimini Artırmak İçin İzleyebileceğiniz 4 Yol

1)Sosyal medya pazarlamacılığı

Restoranınızın profilinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışırken iyi fotoğraflar çekin ve sosyal medyada aktif kalın. İnsanların sizinle düzenli olarak etkileşime girmesini istiyorsunuz, bu yüzden takipçileriniz ve şehrinizdeki diğer kişilerle sosyal medyada da etkileşim içinde olmalısınız. Bölgenizdeki kişilerle etkileşime geçerek, onları restoranınızın yanında durmaya ikna edebilirsiniz. Takipçilerinizi artırmak istiyorsanız onların doğru bir hesapta oldukları hissini onlara yaşatabilmelisiniz. Bu yüzden profilinizin iyi görünmesi önemlidir.

2)Müşterinizin Sadakatini Kazanabileceğiniz Uygulamalar Yapın

Sadakat oluşturabilecek uygulamalar, erişiminizi genişletmenin harika bir yoludur çünkü insanlara tekrar gelmeleri için bir neden verir. Ayrıca çoğu için uygun bir uygulama da yapabilirsiniz, ancak herkes telefonlarında yer kaplayan başka bir uygulama istemeyebilir.

Bununla birlikte, müşteriler için en uygun yöntem kendi adına herhangi bir sorumluluk gerektirmeyen yöntemdir. Zaten restoranınızda bulunan Brink POS’u kullanarak bir müşteri sadakat programı uygulayabilirsiniz. Müşterinin tek yapması gereken ödeme sırasında bir e-posta veya telefon numarası sağlamaktır. Sistem gereken tüm bilgileri izler ve saklar.

3)Durağan Değil Hareketli Olun

İlk iki seçeneğin uygulanması daha ucuz olsa da daha fazla müşteriye ulaşmak için gelecek vaat eden başka bir fırsat bir gıda kamyonudur. Gıda kamyon endüstrisi hızla büyüyor.

Bulunduğunuz yerin yakınında öğle yemeği kampanyaları satabilir ve şirketinizi pazarlamanın bir yolu olarak yiyecek kamyonunu kullanabilirsiniz. Logonuzun kalın renklerle boyanmış olduğundan emin olun. Tüm şehirde sizin logonuzla gezip reklam yapan bir “gıda kamyonu” sizin için önemli bir pazarlama stratejisi olabilir. İnsanlar şirketinizin adını bildiklerinde, açken veya yanından geçerken yemeğinize gelmeleri daha olası olacaktır.

4)İkinci Bir Yer Açmayı Düşünün

Yeni bir şehirde ikinci bir restoran yeri açmayı düşünebilirsiniz. Bu, yalnızca yeni bölgenin restoran kalabalığını çekmekle kalmaz. Aynı zamanda daha fazla misafir getirmek için bu konumda da yukarıda belirtilen ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Başka restoranın bulunmadığı yeni bir yer bulabilir ve markanızın büyümesi için böyle bir strateji uygulayabilirsiniz.