Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Markaların Instagram Kullanırken Kesinlikle Bilmesi Gereken 4 Kural

1) Hashtag’leri gücünden yararlanın

Hashtag’ler Instagram yayınında önemli bir bileşendir. Resimlerinize ve videolarınıza altyazı oluşturmanız önemlidir ancak yayınlarınız için ilgili hashtag’leri kullanmanız da aynı derecede önemlidir. Doğru bir şekilde yazıldığında, hashtag’ler kullanıcıların içeriğinizi hızlı bir şekilde keşfetmesine yardımcı olur.

Hashtag’ler temelde Instagram yayınlarınız için anahtar kelimelerdir. Ancak, kullandığınız hashtag’lerin işletmenizle alakalı olduğundan ve hedef kitlenizle kolayca ilişkilendirilebildiğinden emin olun. Tıpkı anahtar kelimeleri aramak gibi, zamanınızı ve enerjinizi uygun hashtag’leri tanımlamak için harcamanız gerekir.

3)Doğru Zamanı Kollayın

Instagram’da yayınlamak için doğru zamanı öğrenmek üzere takip edebileceğiniz herhangi bir kural kitabı yok. Bu daha çok bir deneme yanılma yöntemidir. Ancak, hedef kitleniz en aktif olduğunda her zaman Instagram’da etkin olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bu, hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza ve katılım oranınızı artırmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak bu şekilde yüksek ve kaliteli trafiği başarıyla web sitenize çekebilirsiniz.

3)Aşırı Satış veya Promosyon İçeriğinden Kaçının

Markanızın birincil hedefi trafik çekmek ve satışları artırmaktır. Ancak, ürünlerinizle ilgili her zaman paylaşım göndermeniz gerekmez. Ayrıca içeriğin çok promosyonlu veya aşırı satışlı olmadığından emin olmanız gerekir.

Her zaman tanıtım içeriği yayımlarsanız, hedef kitlenizi rahatsız edebilir ve kitlenizi markanızdan uzaklaştırabilirsiniz. Kullanıcıların% 46’sı, sürekli olarak promosyon içeriği yayınlarlarsa markayı bırakacaklarını bildirmektedir.

4)Instagram Canlı Videolarını Kullanın

Canlı videolar, Instagram’ın özelliklerine yeni ve güçlü bir seçenek. Diğer araçlarla karşılaştırıldığında, videolar yüksek kaliteli trafik çekmek, hedef kitlenizle etkileşime geçmek ve potansiyel müşteriler oluşturmak için çok daha kolay bir yoldur.

Neden mi?

İnsanlar videoları sever ve izlemek eğlencelidir. Videolar, hedef kitlenizin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ve markanızın değerini kolayca anlamasına yardımcı olur. ABD’deki kişilerin% 85’i tüm cihazlarda çevrimiçi video içeriği izlemeyi tercih ediyor. Ayrıca, tüketicilerin% 54’ü bir işletme veya markadan daha fazla video içeriği izlemeyi tercih ediyor.